13 april 2017 om 11:04
< 1 min lezen

Boete voor ruim 1500 inburgeraars wegens verzaken inburgeringsplicht

Ruim 1500 migranten die hadden moeten inburgeren maar dat niet deden, hebben een boete van maximaal 1250 euro gekregen. Het gaat vooral om personen die gaan trouwen of getrouwd zijn met een Nederlander en om asielzoekers die een verblijfsrecht kregen en hun nareizende familieleden.

De beboete personen moesten in 2013 en 2014 aan hun inburgering beginnen, zo blijkt uit cijfers van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) die woensdag zijn gepubliceerd. Zij konden niet aantonen dat zij voldoende hun best hadden gedaan.

Nieuwkomers hebben drie jaar de tijd om te voldoen aan de inburgeringsplicht. Zij moeten Nederlands leren en zich verdiepen in de Nederlandse samenleving en de Nederlandse normen en waarden. Ook moeten zij kijken welke mogelijkheden zij hebben voor een baan. Het hele traject wordt afgesloten met een examen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Keuringsplicht voor Nederlandse jongeren mogelijk over een tijdje ingevoerd

    Vandaag om 11:37
    • Cursussen

    Zwemleraar Sint-Oedenrode blijft tijdens onderzoek zedenzaak zestig dagen langer vastzitten

    Gisteren om 08:49

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht