27 juni 2017 om 15:21
< 1 min lezen

Politiek neemt petitie basisonderwijs van PO-Front in ontvangst

Op de onderwijsmanifestatie op het Malieveld in Den Haag neemt een delegatie van politici vandaag de petitie van het PO-Front in ontvangst. Hoeveel mensen de oproep voor een beter salaris en minder werkdruk in het basisonderwijs hebben getekend, wordt om 16.30 uur door Thijs Roovers en Jan van de Ven onthuld. Dit meldt FNV.

De politieke delegatie bestaat uit Bente Becker (VVD), Paul van Meenen (D66), Michel Rog (CDA), Eppo Bruins (ChristenUnie), Jesse Klaver (GroenLinks), Emile Roemer (SP), Lammert van Raan (Partij van de Dieren) en Lodewijk Asscher (PvdA). De presentatie van het podiumprogramma is in handen van Barbara Barend.
 
De manifestatie is het slot van de actiedag die start op vrijwel alle scholen in Nederland. Zij beginnen één uur later met de lessen. De invulling van dat uur bepaalt het team zelf. De actie startte enkele weken geleden met een online petitie voor beter onderwijs, door een lagere werkdruk en een beter salaris voor de leraren in het primair onderwijs. De actie wordt gevoerd door PO-Front, een uniek samenwerkingsverband van actiegroep PO in Actie, de onderwijsbonden AOb, AVS, CNV Onderwijs, FNV, FVOV en werkgeversorganisatie PO-Raad.
 
De petitie werd massaal ondertekend door sympathisanten, ouders en leraren. Afgelopen vrijdag stond de teller ruim boven het kwart miljoen. Morgenmiddag wordt dus duidelijk hoeveel mensen de actie van het PO-Front steunen.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53
    • Basisonderwijs

    Goede samenwerking tussen gemeenten en schoolbesturen voor betere toezicht en handhaving

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg