14 juli 2017 om 14:24
< 1 min lezen

Aanvragen kinderopvangtoeslag peuterspeelzaal per 1 november

Vanaf 2018 kunnen ouders ook kinderopvangtoeslag krijgen als hun kind naar de peuterspeelzaal gaat. Dan gaan ook dezelfde kwaliteitseisen gelden voor peuterspeelzalen als in de kinderopvang. Vanaf 1 november kunnen ouders een aanvraag indienen voor toeslag. Dit meldt Brancheorganisatie Kinderopvang.

Om een aanvraag in te kunnen dienen hebben ouders een LRKP-nummer nodig, dat is het nummer waaronder de opvanglocatie geregistreerd staat in het Landelijk Register Kinderopvang en Peuterspeelzalen. Alle peuterspeelzalen zijn door het ministerie van Sociale Zaken inmiddels op de hoogte gesteld dat ouders hierom kunnen vragen.

Ouders die vóór 15 november hun aanvraag indienen ontvangen in december de toeslag voor de maand januari. Bij later verstuurde aanvragen komt de toeslag een maand later, met terugwerkende kracht.

Het aanvragen van kinderopvangtoeslag kan via de website van de Belastingdienst.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Toeslagenstichting SGH levert te weinig overeenkomsten op

    Vandaag om 08:55
    • Kinderopvang

    Tip uit VS leidt tot ontmaskering van misbruik bij gastouderbureau Enschede

    Vandaag om 08:46

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht