19 juli 2017 om 11:16
< 1 min lezen

Succesvolle proef met gratis schoolontbijt Den Bosch

Op vier scholen in Den Bosch kunnen leerlingen sinds maart gratis ontbijten voor de schooldag begint. De proef verloopt tot nu toe succesvol, vinden zowel leerlingen als hun ouders. Momenteel wordt bekeken of het haalbaar is om meer scholen te laten meedoen. Dat meldt het Brabants Dagblad. 

Van de deelnemende scholen maakt een kwart van de kinderen dagelijks gebruik van deze mogelijkheid. Het doel van het gratis ontbijt is om kinderen niet met een lege maag aan de dag te laten beginnen. In armere gezinnen of gezinnen waar ouders ‘s morgens niet veel tijd hebben, komt het nog te vaak voor dat kinderen hun ontbijt overslaan.

Kindcentrum Het Rondeel in Den Bosch-Oost was de eerste instelling die de proef startte. Daarna volgden kindcentra Boschveld, De Haren en De Duizendpoot. Ondanks dat alle kinderen gebruik mogen maken van het gratis ontbijt is het volgens de scholen niet de bedoeling dat kinderen zowel thuis als op school ontbijten. De scholen en de gemeente bekijken momenteel hoe het plan van het gratis ontbijt nog beter kan worden uitgevoerd en of er wellicht nog meer scholen in de regio meedoen. In het najaar komt daar meer duidelijkheid over.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen stellen tijdens jaarlijks Kindervragenuur in de Tweede Kamer vragen over AI

    Vandaag om 09:25
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht