1 augustus 2017 om 16:13
< 1 min lezen

Gastouder krijgt vier jaar cel voor doodschudden baby

Een dertigjarige gastouder uit Assen is vandaag veroordeeld tot vier jaar cel voor het doodschudden van een baby. Door het schudden ontstond er hersenschade waaraan de baby uiteindelijk bezweken is. Tegen de vrouw was zes jaar geëist. Dit meldt Dagblad van het Noorden.

De rechtbank acht de gastouder schuldig aan doodslag en vindt dat zij het vertrouwen van de ouders ernstig heeft geschaad. Tegelijkertijd houdt de rechtbank er ook rekening mee dat de gastouder nooit heeft gewild dat het kindje zou overlijden. Daarnaast heeft zij een blanco strafblad.
 
Op de bewuste dag was de vrouw gastouder van de baby en had ze naar eigen zeggen moeite om de baby te laten stoppen met huilen. Uit wanhoop heeft de vrouw de baby daarop meerdere keren hard heen en weer geschud. Na onderzoek werd vastgesteld dat het kindje hersenletsel had en vier botbreuken. Ze zou het Shaken baby syndroom hebben opgelopen. De vrouw was werkzaam via een gastouderbureau in Assen.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Nieuwe BSO laat Elburgse kinderen kennismaken met sport en bewegen

    Vandaag om 14:07
    • Kinderopvang

    Gemeente Nuenen verlengt opvang meisje met downsyndroom onder druk van rechter

    16 januari 2026 om 14:35

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht