10 augustus 2017 om 16:12
< 1 min lezen

Oud-directeur Rotterdam Business School moet jaar de cel in voor fraude

Voormalig directeur Cees van der K. van de Rotterdam Business School heeft een gevangenisstraf van 12 maanden gekregen. Hij is schuldig bevonden aan grootschalige fraude. Twee jaar lang declareerde de oud-directeur valse facturen bij de Hogeschool Rotterdam, waar de businessschool onderdeel van uitmaakt. Tegen Van der K. was 15 maanden geëist. Dit meldt Algemeen Dagblad.

Van der K. diende 28 valse facturen in bij zijn werkgever, met een totaalwaarde van 110.000 euro. Hij maakte die facturen zelf, uit naam van ontraceerbare of zelfs overleden mensen. De bedragen kreeg hij op zijn eigen rekening gestort. Het grootste verwijt aan de directeur is het schijnwerven van studenten in Zuid-Amerika waar sinds 2013 ruim 100.000 euro aan uitgegeven is. Hij moet de Hogeschool Rotterdam nu een schadevergoeding betalen van 105.000 euro.

Van der K. zelf ontkent een oplichter te zijn. Hij zegt de hij de hogeschool juist heeft willen helpen. Zelf was hij niet aanwezig bij het uitspreken van het vonnis in de rechtbank.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland