6 september 2017 om 15:55
< 1 min lezen

Schoolbesturen steunen lerarenstaking

Een grote meerderheid van de schoolbesturen in het primair onderwijs steunt het doel van de lerarenacties en heeft begrip voor een staking. Dat blijkt uit een peiling van de PO-Raad onder de schoolbesturen in het primair onderwijs, die door zo’n 300 schoolbesturen is ingevuld. Dit meldt PO-Raad.

De PO-Raad roept schoolbesturen op om medewerkers die deel willen nemen aan de staking op 5 oktober te steunen. Daarnaast krijgen de schoolbesturen het advies om de ouders en leerlingen goed te informeren over de stakingsdag en de mogelijkheden tot opvang van de leerlingen.

Ruim 60 procent van de respondenten spreekt in de ledenpeiling van de PO-Raad zijn steun uit voor het doel van de lerarenactie. Eenzelfde percentage wil graag dat de sector eensgezind optrekt in relatie tot de staking. De meerderheid zal zijn medewerkers in een of andere vorm ondersteunen in het deelnemen aan een staking. 10 procent van de schoolbesturen zegt in principe een staking af te wijzen.

Op basis van de uitslag van de peiling steunt de PO-Raad de aangekondigde staking van de leraren op 5 oktober. De PO-Raad informeert de schoolbesturen nader over de juridische aspecten van de staking.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Onderzoekers: duizenden kinderen lopen zonder noodzakelijke bril

    Gisteren om 08:52
    • Basisonderwijs

    Ongedocumenteerde kinderen hebben recht op onderwijs, maar krijgen dat niet altijd

    28 januari 2026 om 14:31

Aankomende evenementen

29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland
05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland