13 september 2017 om 17:01
< 1 min lezen

Docent uit Nieuwerkerk aan den IJssel vrijgesproken van ontucht met leerlingen

De 38-jarige docent Arjen L. uit Nieuwerkerk aan den IJssel is vrijgesteld van het plegen van ontucht met twee leerlingen. Wel is de man veroordeeld tot een gevangenisstraf van 440 dagen waarvan 240 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van vijf jaar. Dit vanwege het in bezit hebben van kinderporno en het plegen van ontucht met één van zijn eigen minderjarige kinderen Dat maakte de rechtbank in Den Haag vandaag bekend. Dat meldt het AD.

Eerder was tegen de docent 28 maanden celstraf geëist, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Hem werd verweten ontucht te hebben gepleegd met twee leerlingen van 15 en 18 jaar. Deze leerlingen zou hij naaktfoto’s van zichzelf hebben verstuurd en hij zou de meisjes hebben betast, zo meldden de leerlingen. Ook zou de man kinderpornografisch materiaal van zichzelf en zijn eigen kinderen hebben vervaardigd. Van het plegen van ontucht met de twee leerlingen is de man nu vrijgesproken, omdat de rechtbank geen wettig en overtuigend bewijs heeft dat er bij een van de leerlingen sprake is van dwang. Bij de andere leerlinge is tevens geen bewijs voor de gebeurtenissen. 

Als bijzondere voorwaarde moet de man zich intensief laten behandelen voor zijn hyperseksualiteit. Daarnaast mag hij niet in één ruimte zijn met minderjarige kinderen zonder bijzijn van een andere volwassene. Bovendien mag de docent voorlopig alleen onder toezicht contact hebben met zijn eigen kinderen. Tot slot is de man een aantal digitale beperkingen opgelegd, om te voorkomen dat hij digitaal seksueel getinte contacten aangaat of kinderporno opzoekt. Op deze voorwaarden die door de rechtbank zijn opgelegd moet tijdens de proeftijd van de verdachte worden toegezien door de reclassering.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland