25 september 2017 om 11:40
< 1 min lezen

Voorlichting Eco-Schools in IJsselstein

Eco-Schools is het internationale keurmerk voor duurzame scholen. Leerlingen van basisscholen spelen een belangrijke rol om de Groene Vlag, het symbool voor de duurzame school, te verdienen. In IJsselstein heeft nog geen enkele school de ‘Groene Vlag’, maar dat gaat wellicht veranderen. Eco-Schools geeft op woensdag 4 oktober namelijk een informatiebijeenkomst voor schoolbesturen, directies, docenten en geïnteresseerde inwoners. Dit meldt de gemeente IJsselstein.

De leerlingen werken samen met docenten, in een tweejarig programma, aan eigen onderzoeken op vraagstukken met betrekking tot duurzaamheidthema’s als afval, energie, groen, een natuurspeelplaats of bijvoorbeeld voeding. En vaak komen zij dan met verrassende oplossingen om hun school te verduurzamen. De kinderen maken duurzaamheid bespreekbaar en brengen de school in beweging naar een nieuwe situatie. Dit leidt tot verrassende inzichten en maatregelen die echt effect sorteren. Wereldwijd zijn er al meer dan zeventienduizend Groene Vlaggen uitgereikt op bijna vijftigduizend deelnemende scholen in ruim zestig landen.

De informatiebijeenkomst vindt plaats op woensdag 4 oktober op basisschool De Opstap van 15.00 tot 16.30 uur. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom en mogen zich aanmelden via severens@eco-schools.nl

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Inspectie benadrukt strengere en gewijzigde toepassing van financiële sancties

    Vandaag om 13:44
    • Basisonderwijs

    Basisschool uit Utrecht ontvangt veel haatmail na besluit om te stoppen met Sinterklaas

    Vandaag om 11:47

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg