27 september 2017 om 09:50
< 1 min lezen

Nijmegen organiseert eerste kindertaalfestival van Nederland

Op zaterdag 28 oktober aanstaande vindt het eerste Kletskoppen kindertaalfestival plaats in Bibliotheek De Mariënburg en LUX in Nijmegen. Spelenderwijs leren kinderen bijvoorbeeld hoe leren praten in zijn werk gaat. De dag is niet alleen bedoeld voor kinderen; het hele gezin is welkom op deze wetenschapsdag. Er staan namelijk veel leuke experimenten en demonstraties op het programma. Dat meldt de Radboud Universiteit Nijmegen.

Het kindertaalfestival wordt georganiseerd door de Radboud Universiteit en het Max Planck Institute for Psycholinguistics, die samen veelzijdig taalonderzoek doen. Behalve experimenten staan er op 28 oktober interactieve lezingen over kindertaal bij te wonen.

De experimenten zijn bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Zij leren bijvoorbeeld gebarentaal, ze kunnen oefenen om een digitale papegaai woorden aan te leren en er is een mogelijkheid om hun kunsten als woorduitvinder te tonen. Voor de jongste kinderen zijn er knutsel- en voorleesactiviteiten. Zelfs voor meertalige gezinnen is het festival toegankelijk. Voor ouders is er alle ruimte om de wetenschappelijke experts vragen te stellen over bijvoorbeeld taalontwikkeling of meertaligheid.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Vandaag om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht