5 oktober 2017 om 10:57
< 1 min lezen

30.000 leraren verwacht bij demonstratie Den Haag

Onderwijsbonden verwachten donderdagmiddag zo'n 30.000 basisschoolleraren op de protestmanifestatie in het Zuiderpark in Den Haag. De helft daarvan komt met driehonderd bussen naar de stad, laat een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) weten.

Donderdag staken volgens de bond bijna alle van de 6500 basisscholen in Nederland. “Wij horen nauwelijks van scholen die niet dichtgaan. En als er straks niet genoeg geld bijkomt gaan we misschien twee dagen dicht”, zegt de woordvoerster. Met de acties protesteren de meesters en juffen tegen de lage salarissen en hoge werkdruk in het basisonderwijs.

De politiek wil 270 miljoen euro uittrekken voor hogere salarissen. Maar volgens actievoerende lerarenorganisaties is zo’n 900 miljoen euro nodig om ervoor te zorgen dat de salarissen in het basisonderwijs gelijk worden getrokken met de lonen van leraren met een gelijk opleidingsniveau in het middelbaar onderwijs.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Inspectie benadrukt strengere en gewijzigde toepassing van financiële sancties

    Gisteren om 13:44
    • Basisonderwijs

    Basisschool uit Utrecht ontvangt veel haatmail na besluit om te stoppen met Sinterklaas

    Gisteren om 11:47

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg