7 december 2017 om 09:57
< 1 min lezen

Nationaal zwemdiploma bereikt mijlpaal

Mr. Pieter van Vollenhoven reikt donderdagochtend in Nieuwegein het 15 miljoenste Nationale Zwemdiploma uit. Daarna ontvangt hij het eerste exemplaar van het vernieuwde zwemdiploma, dat vanaf januari een ander uiterlijk heeft.

Het Nationale Zwemdiploma bestaat sinds 1984. Daarvoor waren er in Nederland verschillende diploma’s. Zo kende de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) de zwemvaardigheidsdiploma’s A, B en C en hadden schipperskinderen hun eigen diploma’s.

In 1984 kwam er een einde aan de versplintering en werd het Nationale Zwemdiploma geïntroduceerd. Prins Bernhard reikte in dat jaar het eerste exemplaar uit van dit Basiszwemdiploma. In 1998 werd dat omgevormd naar een systeem met een A-, een B- en een C-diploma, het Zwem-ABC.

Per 1 januari heeft het nationale diploma niet alleen een ander uiterlijk, ook wordt de Nationale Norm Zwemveiligheid van kracht. De eisen voor de diploma’s worden wat strenger en de lesprogramma’s gaan meer aandacht geven aan jezelf kunnen redden en minder aan ‘mooi’ zwemmen, liet het Nationaal Platform Zwembaden NRZ vorige week weten.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Gratis cursus AI-robots programmeren moet drempel tot wereld van robotica verlagen

    Vandaag om 15:46
    • Cursussen

    De Nationale Onderwijsgids wenst iedereen een gelukkig 2026!

    Gisteren om 08:36

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant