10 januari 2018 om 07:46
< 1 min lezen

Griepepidemie houdt onverminderd aan

Nederland wordt al zo'n vier weken geteisterd door een griepgolf, blijkt uit cijfers van het Nederlands Instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg (Nivel). Huisartsen zien, net als voorgaande weken, vooral baby’s en kleine kinderen tot vier jaar langskomen met griepklachten.

Afgelopen week gingen 82 op de 100.000 inwoners met griepachtige verschijnselen naar de huisarts. Als er twee weken achter elkaar meer dan 51 mensen op de 100.000 met griepklachten naar de huisarts gaan, is er sprake van een epidemie.

Griepepidemieën zijn een jaarlijks terugkerend verschijnsel. Gemiddeld duurt zo’n epidemie ongeveer negen weken, maar vorig jaar hield de griepgolf vijftien weken aan. Het Nivel baseert zich op cijfers van 42 huisartsenpraktijken in het land.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvanglocaties slaan alarm tijdens Dag van de Pedagogisch Professional

    Vandaag om 09:12
    • Kinderopvang

    Kinderopvang Witmarsum failliet, opvang blijft voorlopig wel open

    Vandaag om 08:44

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland