12 januari 2018 om 13:04
< 1 min lezen

De Jonge: ‘Plaats niet zomaar kinderfoto’s op internet’

Minister De Jonge van Volksgezondheid waarschuwt ouders om voorzichtig te zijn met de foto’s die zij van hun kinderen op internet zetten. RTL Nieuws ontdekte dat veel van deze foto’s op een Russische website worden verzameld en uitgewisseld door pedofielen. Tussen de foto’s zijn ook veel beelden van Nederlandse kinderen gevonden. Dit meldt RTL Nieuws. 

Hoewel het niet nieuw is dat foto’s via het internet makkelijk verspreid kunnen worden, is met de ontdekking van de Russische website een groot netwerk voor kinderporno ontdekt. De foto’s zelf zijn vaak onschuldig, maar de titels en commentaren die erbij geplaatst worden zijn zeer ernstig. Kinderen zijn onder andere te zien op vakantiekiekjes in het zwembad of aan het strand. Deze foto’s worden onderling door pedofielen uitgewisseld en ze vragen elkaar naar steeds meer materiaal.

Minister De Jonge waarschuwt dan ook vooral ouders, omdat zij degene zijn die de foto’s in de meeste gevallen verspreiden. “Het is belangrijk dat ouders, begeleiders en andere opvoeders zich hier bewust van zijn”, aldus De Jonge. Bij verschillende organisaties zoals kinderopvangcentra en sportclubs zijn al regels opgesteld voor het delen van foto’s. Hiervoor wordt vaak gebruik gemaakt van een afgeschermde digitale omgeving, zodat de foto’s niet eindigen op een website dat gebruikt wordt door pedofielen.

De foto’s staan op een openbare Russische website in, maar het bekijken ervan valt volgens de Nederlandse politie onder de noemer kinderporno. “Je kunt je smartphone er gewoon bij pakken en die foto’s bekijken”, zegt beveiligingsonderzoeker Sijmen Ruwhof. “Het is zo toegankelijk dat ik daar heel erg van schrik.” Er zijn wereldwijd al meerdere mensen opgepakt die de website gebruikten. Echter is het lastig om de pedofielen te veroordelen, zo zegt de politie. De Tweede Kamer wil dat de website wordt aangepakt, zoals de Belgische politie al doet. Zij hebben een onderzoek gestart omdat ook materiaal van Belgische kinderen is gevonden.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36
    • Basisonderwijs

    Nieuwe brochure: zo wordt het primair onderwijs in 2026 bekostigd

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht