26 januari 2018 om 11:55
< 1 min lezen

Feestelijke uitreiking TaalHeldenprijzen door Prinses Laurentien

Donderdag heeft prinses Laurentien  in Theater Rotterdam-Schouwburg voor de vierde keer de TaalHeldenprijzen uitgereikt. Dit jaar werden er maar liefst 174 TaalHelden genomineerd waaruit 36 doorgingen naar de landelijke verkiezing. Juryleden waaronder Peter Vandermeersch, Inge Ipenburg en Shirma Rouse kozen hieruit de winnaars. De uitreiking werd gepresenteerd door Paul de Leeuw. Nederland telt 2,5 miljoen volwassenen die moeite hebben met lezen, schrijven en/of rekenen. Dit meldt Stichting Lezen & Schrijven.

Ibrahim Al Hendi wint in de categorie Taalcursist. “Het is bijna onvoorstelbaar hoe Ibrahim, in de korte tijd dat hij hier in Nederland is, al zo goed de Nederlandse taal eigen heeft gemaakt. Daarbij deelt hij zijn kennis en ervaring met anderen – onder andere als tolk bij huisartsen – en motiveert en ondersteunt daarmee nieuwkomers”, aldus de jury.  

Carolien Slager wint de prijs voor Bruggenbouwer. Over Carolien zei de jury: ”Zij heeft binnen het Verloskundigen Samenwerkingsverband (VSV) de strijd tegen laaggeletterdheid op de kaart gezet. Door haar inzet kan al vanaf het prilste begin worden voorkomen dat kinderen op latere leeftijd laaggeletterd worden. Haar inzet maakt een wezenlijk verschil.”

Anne Agema is de beste Taalbegeleider. “Anne helpt, naast haar werk als ambulant begeleider bij een school voor blinden en slechtzienden, de zes bewoners van een gezinsvervangend tehuis met lezen, schrijven en rekenen. Anne bewijst hiermee niet alleen sociaal invoelend te zijn maar ook daadkrachtig. Door op zoveel plekken zich in te zetten voor mensen die hulp en ondersteuning nodig hebben op het gebied van laaggeletterdheid”, zo concludeerde de jury.

Ondanks de 2,5 miljoen volwassenen die laaggeletterd zijn, rust er een groot taboe op het onderwerp. Veel mensen durven er niet voor uit te komen dat ze moeite hebben met lezen, schrijven en/of rekenen. Ze gebruiken smoesjes om het verborgen te houden zoals ‘ik ben mijn bril vergeten’ of ‘dat formulier vul ik thuis wel even in’. Met deze prijzen vraagt Stichting Lezen & Schrijven aandacht voor dit probleem en zetten we mensen die zich inzetten in de strijd tegen laaggeletterdheid in het zonnetje. De prijs werd in 2014 in het leven geroepen ter gelegenheid van het vertrek van prinses Laurentien als voorzitter van het bestuur van Stichting Lezen & Schrijven als dank voor al haar inspanningen. 

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Letterpiet brengt in Twente laaggeletterdheid onder de aandacht

    Gisteren om 15:40
    • Cursussen

    Muziekschool Waterland maakt zich op voor grote verhuizing

    Gisteren om 11:56

Aankomende evenementen

21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel