15 mei 2018 om 12:49
< 1 min lezen

Theo Thijssen-prijs voor kinder- en jeugdliteratuur naar Bibi Dumon Tak

De driejaarlijkse Theo Thijssen-prijs voor kinder- en jeugdliteratuur gaat deze keer naar Bibi Dumon Tak, zo heeft het bestuur van de Stichting P.C. Hooft-prijs voor Letterkunde besloten. Zij schreef onder andere het Kinderboekenweekgeschenk Laika tussen de sterren.

“Om in vervoering te raken heb je geen verzinsels nodig. Vervoering bereik je met de blik van een kind – onbevangen, origineel en eerlijk – en de pen van een dichter – eigenzinnig, esthetisch en persoonlijk. En dan kijken, en schrijven. Datgene doen en datgene maken waarmee de literatuur zich van alledaagse tekst en taal onderscheidt. Die blik en die pen bezit Bibi Dumon Tak als geen ander”, oordeelde de jury.

De reeds vaker gelauwerde Bibi Dumon Tak (1964) schreef voor volwassenen en kinderen, zoals Het koeienboek, Latino King en Kinderboekenweekgeschenk Laika tussen de sterren. Haar werk gaat veelvuldig over dieren.

De prijs bestaat uit 60.000 euro en een beeldje van schrijver Theo Thijssen. De schrijfster krijgt de prijs in september in Den Haag.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Calvijn College vroeg Zeeuwse kerken om dankdagen gelijk te trekken, Schouwen-Duiveland doet niet mee

    Vandaag om 10:19
    • Basisonderwijs

    Mensen met een lager opleidingsniveau hebben vaker een slechter gebit

    Vandaag om 08:37

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht