19 juli 2018 om 16:17
< 1 min lezen

Studenten Geneeskunde en hotelschool onderzoeken gastvrijheid ziekenhuizen

Het Universitair Kanker Centrum Leiden|Den Haag (UKC) en Hotelschool The Hague gaan samenwerken: geneeskundestudenten en hotelschoolstudenten zullen samen in HMC Antoniushove onderzoek doen naar gastvrijheid in relatie tot ziekenhuiszorg. Dit meldt het LUMC.

Het UKC (samenwerking van HMC en LUMC) en Hotelschool The Hague hebben een NWO-subsidie gekregen van ‘Creatieve industrie – Kennis Innovatie Mapping (KIEM)’. Dit is voor onderzoek naar de gastvrijheid in het ziekenhuis en hoe dit ingezet kan worden in een ziekenhuis. Hierbij wordt onder andere de gastvrijheid van artsen, verpleegkundigen en ander ziekenhuispersoneel bestudeerd.

Patiëntbeleving

In het onderzoek worden er koppels gemaakt van hotelschoolstudenten en studenten geneeskunde. Deze zullen samen vanaf september een half jaar lang de omgang met kankerpatiënten bestuderen. Ook zullen patiënten hun ervaringen delen. Aan de hand van de resultaten worden interventies bedacht die de gastvrijheid in het ziekenhuis moeten vergroten.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant