7 november 2018 om 14:56
< 1 min lezen

Hoger onderwijs aan de slag met Versnellingsplan Onderwijsinnovatie

Tijdens de SURF onderwijsdagen zijn de aanvoerders en teams van het Versnellingsplan Onderwijsinnovatie met ICT gepresenteerd. In dit vierjarig programma van de Vereniging van Universiteiten, de Vereniging Hogescholen en SURF werken 40 universiteiten en hogescholen samen aan de kansen die digitalisering biedt voor het hoger onderwijs in Nederland. Dit meldt SURF.

Aan de slag met kansrijke onderwijsthema’s

Het Versnellingsplan Onderwijsinnovatie met ICT zet in op het samenbrengen van initiatieven, kennis en ervaringen en snel en concreet aan de slag gaan op kansrijke thema’s voor het hoger onderwijs in Nederland. Er wordt een ‘scrum’ aanpak gevolgd: de richting van de ontwikkeling is helder, er zijn een aantal hoofddoelen gesteld, maar de wijze waarop die worden bereikt staat niet van tevoren vast. Het programma biedt een platform waarin initiatieven gedeeld en aangejaagd kunnen worden.
 

8 versnellingszones

Het Versnellingsplan is opgedeeld in 8 versnellingszones waarbinnen 40 universiteiten en hogescholen samenwerken. Een aanvoerder van één van de instellingen geeft leiding aan een versnellingsteam met vertegenwoordigers van de deelnemende instellingen. De 8 zones zijn: faciliteren en professionaliseren van docenten, aansluiting op de arbeidsmarkt, flexibilisering van het onderwijs, naar digitale (open) leermiddelen, veilig en betrouwbaar benutten van studiedata, evidence-based onderwijsinnovatie met ict, samenwerking met EdTech en gezamenlijk koersen op versnelling (start 2019).
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids
 
 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30
    • HBO

    Hogescholen bang voor nieuwe bezuinigingen in de toekomst

    Vandaag om 08:49

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht