16 april 2019 om 12:11
< 1 min lezen

Eerste leerlingen buigen zich over de Centrale Eindtoets en de IEP

Vandaag is het zover: de eerste achtstegroepers buigen zich over de eindtoets. Vandaag en morgen is het de beurt aan de Centrale Eindtoets en de IEP Eindtoets. Beide toetsen worden op papier afgenomen.

16 en 17 april: Centrale Eindtoets en IEP

Op 16 en 17 april vindt zowel de afname van de Centrale Eindtoets als die van de IEP Eindtoets plaats. Op donderdag 18 april kan het facultatieve onderdeel wereldoriëntatie van de Centrale Eindtoets nog worden afgenomen.
 
Beide toetsen worden afgenomen op papier en zijn niet adaptief. Dat wil zeggen dat het niveau van de toets zich niet automatisch aanpast aan het niveau van de leerling. Wel kunnen de opgaven oplopen en/of afwisselen in moeilijkheidsgraad.
 

ROUTE 8, Dia-eindtoets en AMN Eindtoets

Deze drie toetsen worden tussen 15 april en 15 mei 2019 afgenomen. De school bepaalt binnen deze termijn zelf de datum in overleg met de toetsaanbieder. 
 
Elk van deze drie toetsen wordt digitaal afgenomen en is adaptief. Het niveau van de toets past zich aan aan het niveau van de leerling. Ieder kind doorloopt op deze manier een eigen route van vragen.
 

Geschiedenis

Benieuwd naar de herkomst en geschiedenis van de Eindtoets? De Nationale Onderwijsgids maakte vorig jaar een vierluik over de Eindtoets PO. Lees het hier terug!
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Kindcentrum De Blieken opent ANWB Verkeersplein

    Vandaag om 15:00
    • Basisonderwijs

    NPO Zapp zet zich met campage Stip it in tegen pesten

    Vandaag om 13:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland