23 april 2019 om 10:48
< 1 min lezen

Segers: Inperken onderwijsvrijheid voor aanpak radicalisme buitenproportioneel

ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers noemt het pleidooi van VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff om de vrijheid van onderwijs in te perken om zo radicalisme aan te pakken "buitenproportioneel". "Dijkhoff wil de vrijheid waar heel veel scholen en miljoenen mensen gebruik van maken inperken en dat is niet nodig", zegt Segers in Trouw.

Dijkhoff zei zaterdag in De Telegraaf dat de VVD scherpte heeft verloren. In het artikel kondigde hij aan dat hij de vrijheid van onderwijs wil aanpakken, omdat die misbruikt wordt. “Als sommige lieden met die vrijheden aan de haal gaan, salafistische scholen opzetten, homo’s verketteren of vrouwen onderdrukken, dan moet je ingrijpen en onze vrijheden beschermen”, stelde hij.

Segers zegt het inhoudelijk met Dijkhoff eens te zijn dat de vrijheid moet worden beschermd, maar hekelt het plan. “Misbruik van vrijheid moet je aanpakken, vrijheid is nooit onbegrensd. Maar op deze manier zoekt hij ruzie met de verkeerde mensen.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • Basisonderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Vandaag om 13:12

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant