3 mei 2019 om 08:30
< 1 min lezen

Kinderopvang Kidsplus maakte wederom fouten

Uit rapporten van de GGD regio Utrecht komt naar voren dat er fouten zijn gemaakt bij de kinderopvang van Kidsplus in Nieuwegein in Veenendaal. Dit meldt BOinK.

Uit het rapport blijkt dat baby’s en kinderen bij de Montessori kinderopvang en de buitenschoolse opvang in Veenendaal en Nieuwegein in een onveilige omgeving opgevangen worden. Ook eerder bleek al dat er fouten zijn gemaakt bij kinderopvang Kidsplus. 
 
Zo zijn er losliggende elektriciteitskabels gevonden en was er bovendien verstikkingsgevaar voor kinderen door een plastic zak met afval naast de wasmachine. Ook was de ventilatie niet in orde. Volgens de GGD regio Utrecht was de luchtkwaliteit onvoldoende te meten door de afwezigheid van een C02 meter in Nieuwegein.
 
De leidinggevenden van de kinderopvang laten weten dat ze de conclusies van de GGD als een momentopname zien. Ze geven aan dat dit hen scherp houdt en hiervan te leren. De gemeente Veenendaal en Nieuwegein werken aan een handhavingsprocedure.
 
Tot 23 mei kunnen de Montessori kinderdagverblijven en de buitenschoolse opvang de tekortkomingen oplossen. De GGD regio Utrecht zal dit controleren. Vervolgens beoordeelt de gemeente of er vervolgstappen moeten komen.
 
Door: Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Vandaag om 10:57
    • Kinderopvang

    Arnhem start met ‘LOGO30000’-programma voor woordenschat bij peuters

    Vandaag om 08:45

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht