8 oktober 2019 om 15:29
< 1 min lezen

Kritiek op Slob: ‘Hij erkent nog steeds niet de urgentie van het lerarentekort’

Onderwijsbonden, schoolbestuurders en de oppositie in de Tweede Kamer vinden dat minister Slob niet genoeg doet om het lerarentekort effectief terug te dringen. Het probleem wordt alleen maar groter en de minister erkent nog steeds niet de urgentie ervan. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

De onderwijsbetrokkenen erkennen dat het lerarentekort geen probleem is dat binnen een maand kan worden opgelost. Ook twijfelt niemand aan de goede bedoelingen van Slob. SP-lid Peter Kwint verwoordt het tegen het AD als volgt: “Maar ondertussen is er geen minister die méér stakingen achter de rug heeft dan Slob en het lerarentekort neemt alleen maar toe”.
 
In een reactie wijst Slob erop dat dit kabinet al heel veel geld geïnvesteerd heeft in het onderwijs. Volgens hem is het lerarentekort dan ook niet alleen maar met meer geld op te lossen. “Ik kan het niet alleen. Schoolbesturen, schoolleiders, vakbonden, lerarenopleidingen: we moeten hier met z’n allen de schouders onder zetten.”
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Leerlingen stellen tijdens jaarlijks Kindervragenuur in de Tweede Kamer vragen over AI

    Gisteren om 09:25
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    25 november 2025 om 14:36

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg