29 januari 2020 om 10:17
< 1 min lezen

Van Huffelen als nieuwe staatssecretaris aan de slag met toeslagen

Minister Wopke Hoekstra (Financiën) kijkt uit naar de samenwerking met de twee nieuwe staatssecretarissen op zijn ministerie die hoogstwaarschijnlijk woensdag worden beëdigd. Alexandra van Huffelen en Hans Vijlbrief lijken hem allebei "zeer gekwalificeerd voor de portefeuilles waarmee ze aan de slag gaan".

De twee D66’ers nemen het stokje over van hun partijgenoot Menno Snel, die vorige maand opstapte wegens de toeslagenaffaire bij de Belastingdienst. Om het puinruimen bij de fiscus te vergemakkelijken, wordt de dienst opgeknipt en komen er twee nieuwe bewindspersonen in plaats van een.

Van Huffelen krijgt toeslagen en de douane onder haar hoede, Vijlbrief wordt verantwoordelijk voor onder meer de inning van belastingen en de uitwerking van nieuwe belastingwetgeving. Ook Hoekstra blijft naar eigen zeggen nauw betrokken bij de “pittige klus” die hen wacht. “Ik ben echt niet opeens helemaal uit zicht”.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Plan gratis kinderopvang afgeschoten door Adviescollege

    Vandaag om 11:59
    • Kinderopvang

    Complexe kinderopvangtoeslag zorgt voor bange ouders; ‘wil wel meer werken, maar durf niet’

    Vandaag om 10:54

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland