17 augustus 2020 om 11:07
< 1 min lezen

Nieuwe schooljaar van start: geen mondkapjesplicht in de klas

De komende weken gaan de scholen weer open. De leerlingen uit regio Noord zijn maandag de eerste groep die weer lessen gaat volgen. Scholieren in het primair en voortgezet onderwijs hoeven onderling geen afstand te houden. Middelbare schoolleerlingen moeten wel op anderhalve meter afstand van volwassenen blijven. Er is geen mondkapjesplicht voor scholieren of docenten.

Het ministerie van Onderwijs adviseerde de scholen te controleren of ze hun ventilatie op orde hebben. Ook krijgen de scholen het advies geregeld gedurende 10 tot 15 minuten de ramen en deuren tegen elkaar open te zetten en draaiende ventilatoren en ventilatiesystemen die lucht circuleren te vermijden.

Wie terugkomt uit een land dat oranje of rood ‘kleurt’ vanwege het coronavirus, wordt dringend geadviseerd 14 dagen in quarantaine te gaan. Als een leerling na de zomervakantie in thuisquarantaine moet en daardoor de eerste schooldagen van het nieuwe jaar mist, telt dat toch niet als spijbelen. Scholen hoeven de leerplichtambtenaar niet in te schakelen. Volgens de koepel van basisscholen, de PO-Raad, “is het belang van de volksgezondheid doorslaggevend”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen uit Spijk trappen Klimaatweek voor jongeren af

    7 november 2025 om 11:18
    • Basisonderwijs

    Deze school heeft de prijs voor ‘mooiste schoolgebouw van Nederland’ gewonnen

    7 november 2025 om 09:42

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant