19 augustus 2020 om 17:38
< 1 min lezen

Fietspaden die veel worden gebruikt door scholieren zijn vaak te smal

Fietspaden die veel worden gebruikt door middelbare scholieren zijn vaak te smal. Dat stelt Bouwend Nederland (BNL) op basis van onderzoek van ingenieursadviesbureau Sweco. Van de 6200 kilometer aan "drukke" fietspaden in Nederland, is 81 procent niet berekend op de hoeveelheid fietsers die ervan gebruikmaakt. Dat kan voor onveilige situaties zorgen, zegt de brancheorganisatie.

In Zeeland is ongeveer 90 procent van de drukke fietspaden te smal, dat komt neer op zo’n 154 kilometer. Jonge steden zoals Almere en Zoetermeer scoren juist goed in het onderzoek en hebben veel veilige fietspaden.

Volgens BNL zijn er honderden miljoenen aan investeringen nodig om de veiligheid van fietspaden te verbeteren. De brancheorganisatie roept overheden op daar de middelen voor beschikbaar te stellen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Hoe zit het met de onderwijsuren als je vanwege code rood niet naar school kunt?

    Vandaag om 13:23
    • Voortgezet Onderwijs

    Onderwijsinstellingen Groningen gesloten vanwege code rood

    Vandaag om 11:48

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht