3 november 2020 om 09:58
< 1 min lezen

Mondkapjesplicht op scholen makkelijker door tijdelijke coronawet

De tijdelijke coronawet is goedgekeurd door de Eerste Kamer en dat betekent dat het makkelijker wordt voor scholen om het dragen van mondkapjes te verplichten. Sommige scholen hebben deze verplichting al ingesteld, maar er zijn ook veel scholen die nog een dringend advies hanteren. Dit meldt VOS/ABB.

De Tijdelijke wet maatregelen covid-19 zal de corona-noodverordeningen vervangen en geldt voor drie maanden. Daarna kan de wet indien noodzakelijk nog eens met drie maanden verlengd worden. De wet maakt het makkelijker om mondkapjes te verplichten en er komen binnenkort dan ook ministeriële regelingen over deze plicht.

De wet maakt het voor scholen juridisch gezien makkelijker om het dragen van mondkapjes te verplichten. Momenteel zijn er al behoorlijk wat scholen, vooral in het voortgezet onderwijs, die een mondkapjesplicht hebben ingevoerd. Op veel andere scholen geldt enkel een dringend advies.

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Kindcentrum De Blieken opent ANWB Verkeersplein

    Vandaag om 15:00
    • Basisonderwijs

    NPO Zapp zet zich met campage Stip it in tegen pesten

    Vandaag om 13:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht