'Waarom zijn bananen krom?' Podcast voor kinderen over de wetenschap
8 december 2022 om 10:07
< 1 min lezen

‘Waarom zijn bananen krom?’ Podcast voor kinderen over de wetenschap

Esther Bakker, gezondheidswetenschapper en docent gezondheidspsychologie bij de Open Universiteit, heeft een nieuwe wetenschapspodcast voor kinderen gemaakt. Daarin beantwoord ze vragen als ‘Waarom ruiken je eigen scheten minder vies dan die van anderen?’ en ‘Waarom is het zo moeilijk om van chips af te blijven?’. Dat meldt de Open Universiteit.  

Esther Bakker is naast wetenschapper ook kinderboekenschrijfster. Onder de pseudoniem Esther Walraven schrijft ze verschillende ‘Waarom-boeken’. Nu is er dus ook de podcast ‘Waarom zijn bananen krom?’ Net als Bakker haar boeken richt de podcast zich ook op kinderen van 8 tot 12 jaar.

Wetenschap is ontzettend leuk 

Doel van de podcast is niet alleen het delen van weetjes en vragen beantwoorden vanuit de wetenschap. Bakker wil vooral ook kinderen laten zien dat wetenschap ontzettend leuk is. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Basisonderwijs

    TBI Praktijkfonds en The Brink Agency brengen onderwijs tot leven

    Vandaag om 15:34
    • Basisonderwijs

    Achtstegroepers Maastricht mogen aankomend schooljaar niet zelf een middelbare school kiezen

    Vandaag om 12:23

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant