Kerstvakantie bijna voorbij, maar de griepepidemie houdt nog even aan
6 januari 2023 om 14:31
< 1 min lezen

Kerstvakantie bijna voorbij, maar de griepepidemie houdt nog even aan

De griepepidemie, die vlak voor de kerstvakantie is begonnen, houdt aan. Nivel geeft aan dat in de week tussen kerst en nieuwjaar 66 op de 100.000 mensen met griepachtige klachten naar de huisarts gingen. Dat meldt VOS/ABB. 

Vooral kinderen tot en met vier jaar komen bij de huisarts met griepklachten. In veel keel- en neusmonsters, die bij zieke mensen zijn afgenomen, wordt het griepvirus gevonden.

Uitval zieke leraren en leerlingen 

Het is nog even wachten hoe de griepepidemie zich gaat ontwikkelen als de scholen weer open gaan. Ook is het afwachten hoe groot de uitval van zieke leraren en leerlingen gaat zijn.

Andere virussen 

Naast het griepvirus gaan er in Nederland nog heel wat andere virussen rond. Zij veroorzaken een groot deel van de luchtwegklachten. Het gaat dan onder meer om het RS-virus, het coronavirus, het humaan metapneumovirus en het rhinovirus. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Ongedocumenteerde kinderen hebben recht op onderwijs, maar krijgen dat niet altijd

    Vandaag om 14:31
    • Basisonderwijs

    Ongedocumenteerde kinderen hebben recht op onderwijs, maar krijgen dat niet altijd

    Vandaag om 14:31

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland