21 februari 2023 om 14:48
< 1 min lezen

Verzekeringslessen op het mbo tijdens Week van het Geld

Voor het eerst gaat het Verbond van Verzekeraars op het mbo gastlessen geven tijdens de Week van het Geld. Voorheen gaf de organisatie alleen gastlessen in het basisonderwijs. Omdat mbo’ers veelal tussen de 16 en 22 jaar oud zijn en in de vooravond van financiële zelfstandigheid staan, is het belangrijk om hen te informeren over verzekering. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars. 

Financiële educatie zou volgens Het Verbond en Wijzer in Geldzaken een vast onderdeel van het onderwijscurriculum moeten worden. “Maar tot die tijd vervullen wij, mede met de docenten, hierin een belangrijke bijdrage”, zegt programmamanager Patricia Swienik bij Het Verbond.

Zelfverzekerd!

Tijdens de lessen gaan gastdocenten in op praktische situaties, bijvoorbeeld het kopen van een scooter of mobiel, op reis gaan en een zelfstandige woonplek vinden. Ze informeren mbo’ers over de verzekeringen die daarbij komen kijken en waarom ze nodig zijn. De gastles heet ‘Zelfverzekerd!’ en is geschikt voor alle mbo-niveaus  en -leergangen.

De Week van het Geld is dit jaar van 27 tot en met 31 maart. 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Populariteit Ad-opleidingen blijft groeien, maar aanbod stabiliseert

    24 december 2025 om 10:19
    • MBO

    Wat gebeurde er allemaal op het mbo in 2025?

    24 december 2025 om 10:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant