Gemeenteraad Bergen beoordeelt aangepaste verordening leerlingenvervoer
14 april 2023 om 12:08
< 1 min lezen

Gemeente Bergen beoordeelt nieuwe verordening leerlingenvervoer

De gemeenteraad in Bergen heeft een aangepaste verordening leerlingenvervoer voorgelegd gekregen. Op donderdag 20 april wordt deze verordening beoordeeld. Het is de bedoeling dat deze de oude uit 2020 vervangt. Hoewel het document grotendeels gelijk blijft, zijn er wel acht nieuwe artikelen aan toegevoegd. Dit meldt Taxi Pro. 

Een van de veranderingen in de verordening is het proces rondom recht op vergoeding. Straks moet eerst het recht op vergoeding worden vastgesteld, voordat de gemeente onderzoekt welke vergoeding afgegeven kan worden. Een ander nieuw artikel is dat er gesprekken moeten worden gevoerd over zelfstandigheid en zelfredzaamheid. De gemeente Bergen moet leerlingen op alle mogelijke manieren stimuleren om zo zelfstandig en zelfredzaam mogelijk te zijn. In de praktijk gebeurde dit al, maar expliciete benoeming daarvan in de verordening maakt ook ouders hier meer bewust van.

Eigen bijdrage

Van leerlingen die naar het speciaal basisonderwijs gaan wordt geen eigen bijdrage meer gevraagd. Dat hoefden leerlingen die naar het speciaal voortgezet onderwijs gaan al niet.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland