Vanwege de hitte op school gaan ouders, leerlingen en leraren protesteren
20 juni 2023 om 13:39
< 1 min lezen

Vanwege de hitte op school gaan ouders, leerlingen en leraren protesteren

Leerlingen, leraren en ouders van basisschool de Trampoline en basisschool De Opstap in Brunssum gaan woensdag naar het gemeentehuis om te demonstreren. Dit doen ze vanwege de slechte klimaatbeheersing in het schoolgebouw. Sommige kinderen worden namelijk ziek van de hitte, zeggen de initiatiefnemers. Dat meldt 1Limburg. 

De gemeente heeft vijf jaar geleden al aan de ouders en de school belooft om het probleem aan te pakken, maar er is in al die tijd nog niets verbeterd. In de klaslokalen loopt de temperatuur tijdens warme dagen op tot 30 graden.

Directeur Jéron Bejas steunt de actie van de ouders. “Sinds de opening van het gebouw zijn er meerdere beloftes gedaan om het klimaat binnen het gebouw werkbaar te maken, maar helaas lukt dat tot nu toe niet.”

Handtekeningenactie 

De ouders hebben al vaker actiegevoerd. Vorig jaar werd er nog een handtekeningenactie gehouden. Hoeveel ouders en kinderen meedoen aan de demonstratie is niet bekend.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Gerucht over achtervolging leerling Maasniel berust op misverstand

    Gisteren om 11:49
    • Basisonderwijs

    Leerlingen overhandigen Toekomststoel aan gemeenteraad Vijfheerenlanden

    Gisteren om 11:27

Aankomende evenementen

10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland