Basisschoolkinderen uit Apeldoorn openen nieuw gebied in de Apenheul
22 juni 2023 om 11:01
< 1 min lezen

Basisschoolkinderen uit Apeldoorn openen nieuw gebied in de Apenheul

Op woensdagochtend 21 juni openden leerlingen van vier Apeldoornse schoolklassen op feestelijke wijze een nieuw gebied met loslopende apen in Apenheul. Samen met Sterrin Smalbrugge (ecoloog, herpetoloog, schrijfster en presentatrice) en Roel Welsing, directeur van Stichting Apenheul, staken de kinderen de handen uit de mouwen. Zij verrijkten het gebied met bomen, planten en waterijsjes voor de twee nieuwe loslopende apensoorten. Dat meldt de Apenheul.

Apenheul heeft de afgelopen winter een indrukwekkend, nieuw gebied ontwikkeld waar natuur, biodiversiteit en duurzaamheid centraal staan. Aan het eind van het park is een gebied ingericht waar bezoekers zich vanuit verschillende perspectieven kunnen verwonderen over de schoonheid van de natuur. In het gebied kun je zomaar oog in oog staan met twee nieuwe loslopende apensoorten. Een unieke beleving, want West- Afrikaanse franjeapen en Noordelijke talapoins lopen in geen ander park in Nederland los.
Sterrin Smalbrugge: “Dat we deze twee soorten hier in Apenheul kunnen ontmoeten is niet alleen uniek, maar vooral ook belangrijk. Door bewust te zijn van hoe deze soorten leven, zich gedragen en welke rol ze spelen in de keten – niet alleen in het wild, maar ook hier in Apenheul – ontdekken we wat onze eigen unieke plek in het ecosysteem is. En welke bijdrage we kunnen leveren om de natuur te behouden en daar waar het nodig is te verrijken.”

Boom planten 

Gisterochtend staken kinderen van groep 7 en 8 van de Apeldoornse Sprengenpark en Rietendakschool de handen uit de mouwen tijdens de officiële opening van dit bijzondere gebied. Drie van hen mochten samen met Sterrin en Roel een boom planten, waarna ook de andere kinderen het leefgebied van de apen verder verrijkten. “In Apenheul willen we liefde en respect voor dieren en natuur stimuleren. Vandaag hebben we de Apeldoornse jeugd op een bijzondere manier in contact gebracht met de natuur en de apen. Gezien het enthousiasme van de kinderen is onze missie geslaagd!” aldus directeur Roel Welsing.

Door: Nationale Onderwijsgids 
Filmfragment: Apenheul

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Gerucht over achtervolging leerling Maasniel berust op misverstand

    Gisteren om 11:49
    • Basisonderwijs

    Leerlingen overhandigen Toekomststoel aan gemeenteraad Vijfheerenlanden

    Gisteren om 11:27

Aankomende evenementen

10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland