Steeds meer islamitische basisscholen in Nederland
30 augustus 2023 om 14:25
< 1 min lezen

Steeds meer islamitische basisscholen in Nederland

Meerdere ouders kiezen ervoor om hun kind naar een islamitische basisschool te sturen. De scholen hebben alleen vaak te weinig plek, en daarom zijn er wachtlijsten. Dat meldt Omroep Brabant. 

In Tilburg en Breda was er dit jaar voor vijftig kinderen geen plaats meer. Daarom komt er in Tilburg West een tweede islamitische basisschool en ook in Oosterhout komt een school.

Maatschappelijk klimaat 

Volgens Mohamed Talbi van de Stichting Islamitisch Primair Onderwijs heeft het succes te maken met het maatschappelijke klimaat in Nederland. “De Wildersen en Baudetten van Nederland zijn vaak heel negatief over moslims. Je merkt dat ouders daardoor veiligheid zoeken.”

Kwaliteit is vooruitgegaan 

Volgens Talbi is de kwaliteit van het islamitische onderwijs flink vooruitgegaan. Voorheen hadden de scholen een imagoprobleem. “Maar nu zien ouders dat de scholen het relatief goed doen.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    Gisteren om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht