Carnaval blijft een slechte reden om de doorstroomtoets te verplaatsen
31 augustus 2023 om 17:21
< 1 min lezen

Carnaval blijft een slechte reden om de doorstroomtoets te verplaatsen

 De nieuwe onderwijsminister Mariëlle Paul geeft aan dat carnaval geen reden is om de doorstroomtoets in groep 8 van dit schooljaar te verplaatsten. Daarmee herhaalt ze eigenlijk de boodschap van haar voorganger Dennis Wiersma. Paul geeft geen gehoor aan een dringend verzoek van een aantal Limburgse gemeenten om wel rekening te houden met het carnaval. Eerder vroegen scholen en carnavalsverenigingen hier zelf al om. Dat meldt Omroep Brabant. 

“Er is op dit moment, als je kijkt naar 2024, alle ruimte oom de toets af te nemen in de week voor carnaval. Die week is ook gewoon een schoolweek waarin lessen moeten plaatsvinden en waarin we niet met zijn allen buiten aan het spelen zijn”, aldus Paul.

Doorstroomtoets is opvolger van de Cito-toets 

De doorstroomtoets vervangt vanaf 2024 de Cito-toets. De doorstroomtoets moet van het ministerie tussen 5 en 16 februari worden afgenomen. Scholen mogen wel zelf bepalen wanneer zij in die twee weken de toets afnemen. Carnaval begint in het weekend van 10 februari.

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36
    • Basisonderwijs

    Nieuwe brochure: zo wordt het primair onderwijs in 2026 bekostigd

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht