Verhoging pensioenen van ABP voor volgend jaar nog onzeker
20 oktober 2023 om 15:10
< 1 min lezen

Verhoging pensioenen van ABP voor volgend jaar nog onzeker

Het is nog niet duidelijk of het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) volgend jaar de pensioenen gat verhogen. De oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de oorlog tussen Hamas en Israël leiden tot onzekerheid bij het ABP over de dekkingsgraad. Deze graad is nodig om een pensioenverhoging mogelijk te maken. Dat meldt VOS/Abb. 

Ook het nieuwe pensioenstelsel is een factor die bijdraagt aan de onzekerheid zegt bestuursvoorzitter Harm van Wijnen van het ABP. ABP wil de pensioenen wel graag verhogen, want dan lopen ze gelijk met de prijsstijgingen, maar dat moet wel verantwoord zijn.

Onderwijspensioenen 

Eind november beoordeelt het bestuur van ABP of en hoeveel de pensioenen in 2024 verhoogd kunnen worden. Het ABP beheert onder andere de onderwijspensioenen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20
    • Docenten

    Studenten en docenten Tilburg University protesteren tegen samenwerking met Israël 

    21 november 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht