Universiteit Utrecht heeft grootste plannen voor nieuwe locatie bij Domtoren
18 januari 2024 om 10:29
< 1 min lezen

Universiteit Utrecht heeft grootse plannen voor nieuwe locatie bij Domtoren

Als het aan de Universiteit Utrecht ligt, komt er een nieuwe onderwijscentrum aan de voet van de Domtoren. De universiteit wil hiervoor drie rijksmonumentale panden renoveren en herontwikkelen en een vierde pand vervangen door nieuwbouw. Deze week publiceerde de UU het voorlopige ontwerp van het Anna Maria van Schurmangebouw, vernoemd naar de eerste vrouwelijke student van de universiteit. Dit meldt De Utrechtse Internet Courant. 

Omdat het een voorlopig ontwerp betreft, zijn de plannen verre van afgerond. Eerst moet de UU het plan nog beoordelen en ook omwonenden kunnen hun input geven. Pas daarna komt er een definitief ontwerp voor het onderwijscentrum dat nadrukkelijk verbonden moet zijn met de straat en duidelijk onderdeel is van de oude binnenstad.

Duurzaam

Het pand zal circulair en duurzaam worden gebouwd. Het ontwerp is dan ook gericht op gesloten kringlopen van energie, water, afval en materiaal. De UU bekijkt ook welk materiaal van de bestaande gebouwen hergebruikt kan worden.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Koninklijke aanwezigheid bij uitreiking twaalfde Prins Friso Ingenieursprijs

    Gisteren om 14:45
    • Universiteit

    Minister wil verplichte stagevergoeding, maar twijfelt over de uitvoering

    Gisteren om 12:52

Aankomende evenementen

29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland
05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland