Prinsessen Beatrix en Mabel aanwezig bij uitreiking Prins Friso Ingenieursprijs
19 februari 2024 om 15:09
< 1 min lezen

Prinsessen Beatrix en Mabel aanwezig bij uitreiking Prins Friso Ingenieursprijs

Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Beatrix en Prinses Mabel zijn op woensdagavond 13 maart aanwezig bij de uitreiking van de tiende Prins Friso Ingenieursprijs in de aula van De Haagse Hogeschool in Den Haag. Dat meldt de Rijksoverheid. 

Ingenieurs die zich onderscheiden in expertise, innoverend vermogen, maatschappelijke impact en ondernemerschap komen in aanmerking voor de jaarlijkse Prins Friso Ingenieursprijs. De winnaar mag zich een jaar lang Ingenieur van het Jaar noemen. De prijs is een initiatief van het Koninklijk Instituut Van Ingenieurs (KIVI), de beroepsvereniging van ingenieurs sinds 1847. Met de jaarlijkse prijzen wil KIVI ingenieurs en hun werk zichtbaar maken.

Drie finalisten 

De drie finalisten van dit jaar zijn dr. ir. Pavlina Nanou, co-founder en COO van TORWASH, prof. dr. ing. Kim Ragaert, hoogleraar Circular Plastics bij de Universiteit Maastricht en dr. ir. Christoff Heunis, CEO van Flux Robotics. Voor de tiende keer draagt deze prijs de naam van wijlen Prins Friso, ingenieur werktuigbouwkunde en lucht- en ruimtevaarttechniek en lid van KIVI. In dat kader reikt Prinses Mabel samen met de president van KIVI, ir. Jacolien Eijer-De Jong, de Prins Friso Ingenieursprijs uit.

KIVI Engineering Student Team Award 

In 2022 is, mede op voorzet van Prinses Mabel, de KIVI Engineering Student Team Award opgezet. Ook dit jaar wordt deze prijs uitgereikt aan het studententeam dat zich onderscheidt in de vier competenties: teamgeest, innovatiekracht, maatschappelijke impact en expertise. Dit jaar zijn de finalisten team Afterlife van de Universiteit van Wageningen, team Solid van de Technische Universiteit Eindhoven en team SublimeStone van de Universiteit Maastricht.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Na onrust over wegsturen leraren staat Ermelose basisschool nu onder extra toezicht

    Vandaag om 09:49
    • Docenten

    Geliefde conciërge krijgt gedenkplek op schoolplein van middelbare school in Hoorn

    Gisteren om 12:53

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant