7 maart 2024 om 07:54
< 1 min lezen

Laatste Hulp cursus helpt je omgaan met ziekte, sterven en rouw

Professionele palliatieve zorg en ondersteuning kan niet zonder betrokkenheid van burgers, naasten, buren, vrienden, et cetera. Maar de gemiddelde Nederlander is onvoldoende toegerust op het omgaan met ernstige ziekte, zorgen, sterven, rouw en verlies. Een Laatste Hulp cursus, de Nederlandse variant van het internationale Last Aid, kan dan helpen.

Natuurlijke tegenhanger van EHBO cursus

Een Laatste Hulp cursus, een ‘natuurlijke tegenhanger van een eerste hulp -/EHBO cursus’, bestaat uit een bijeenkomst van 3 uur met daarin 4 onderdelen. Thema’s hiervan zijn:
● Sterven is onderdeel van het leven
● Zorgen en beslissingen nemen
● Verlichten van lijden
● Afscheid nemen

Bijdrage leveren aan de zorg 

De cursus is voor iedereen die een bijdrage wil leveren aan de zorg en biedt concrete handvatten voor ondersteuning van mensen in de palliatieve fase bij bijvoorbeeld eten en drinken, aan- en uitkleden, ontspannen en het onderhouden van sociale contacten. Daarnaast wordt een deel van de cursus besteed aan hoe je op een goede manier aanwezig kunt zijn in de situatie van een dierbare die ernstig ziek is en gaat overlijden.

FiniVita 

Op dit moment worden er in 20 landen op de wereld al Last Aid Courses aangeboden. In Nederland is FiniVita partner van Last Aid. FiniVita is een scholingsorganisatie voor de palliatieve zorg en draagt al sinds 2004 bij aan betere zorg in de laatste levensfase. Met 20 jaar ervaring heeft deze organisatie het netwerk en de deskundigheid om het ongemak rondom deze thema’s te verminderen en de samenleving wijzer te maken in de zorg rondom het levenseinde.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Nieuwe editie cursus Achterhoek(s) in september van start

    22 augustus 2025 om 14:32
    • Cursussen

    Verplichte medische keuring rijbewijs voor mensen met ADHD afgeschaft per 1 april 2026

    21 augustus 2025 om 09:00

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland