Erasmus-schutter schoot docent dood omdat hij geen diploma kreeg
12 april 2024 om 13:13
< 1 min lezen

Erasmus-schutter schoot docent dood omdat hij geen diploma kreeg

Fouad L. zou eind september vorig jaar drie mensen hebben doodgeschoten omdat hij geen diploma zou krijgen van het Erasmus MC. In het Erasmus M.C. schoot L een 43-jarige huisarts dood die op dat moment lesgaf aan studenten. Daarvoor had hij al zijn buurvrouw en buurmeisje doodgeschoten. De geneeskundestudent zou dit gedaan hebben omdat de buurvrouw verschillende keren de politie had ingeschakeld.  Dat meldt NU.nl.

L. is zeven weken lang onderzocht in het Pieter Baan Centrum, maar de kliniek wil de man nog vier weken extra onderzoeken.

Geen diploma basisarts 

De geneeskundestudent had zijn opleiding bijna afgerond. Het diploma tot basisarts kon hij echter vergeten, omdat de opleiding twijfelde aan zijn geestelijke gesteldheid.

Docent doodgeschoten 

L. liep in september een uur lang door het Erasmus M.C. Daar bedreigde hij mensen met een vuurwapen en hij schoot enkele keren in de lucht. Daarvoor had hij al de docent doodgeschoten.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Voor wie is de lerarenbeurs en hoe vraag je deze aan?

    Vandaag om 09:11
    • Docenten

    Utrechtse docenten krijgen voorrang op een huurwoning om lerarentekort tegen te gaan

    23 januari 2026 om 09:18

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland