8 juli 2024 om 16:00
< 1 min lezen

Docenten UvA demonstreren op Roeterseiland als steun aan studenten

Dinsdagmiddag houden tientallen docenten en medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) vanaf 16.00 uur een demonstratie op de Roeterseilandcampus. Deze actie is bedoeld om solidariteit te tonen met de pro-Palestijnse studenten die maandag een protestkamp opzetten en vervolgens door de politie werden verwijderd. Dit bevestigt sociologiedocent Sam Hamer, zoals te lezen valt in De Gooi-en Eemlander.

Hamer uitte zijn verontwaardiging over het politieoptreden: “We zijn woedend over het politieoptreden. Een vreedzame demonstratie leidde snel tot politiegeweld.”

Demonstreren om de UvA een bepaalde kant op te duwen

De docenten ondersteunen de oproep van de studenten aan het College van Bestuur van de UvA om de banden te verbreken met “instanties die medeplichtig zijn aan genocide”, aldus Hamer. “We demonstreren om de UvA die kant op te duwen.”

De politie bereidt zich voor op de demonstratie en onderzoekt welke maatregelen nodig zijn om de situatie in goede banen te leiden. Een woordvoerster van de politie meldt dat er voldoende agenten beschikbaar zijn en dat er continu politie aanwezig is op de Roeterseilandcampus.

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Mbo docententeams gezocht voor pilot rondom inzetbaarheid en professionalisering

    Vandaag om 11:30
    • Docenten

    Docent middelbare school aangehouden op verdenking van maken en verspreiden kinderporno

    Gisteren om 12:04

Aankomende evenementen

21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht
28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht