Basisschool moet na 150 jaar dicht om plaats te maken voor appartementen
12 augustus 2024 om 11:23
< 1 min lezen

Basisschool moet na 150 jaar dicht om plaats te maken voor appartementen

Basisschoolleerlingen moeten eruit en woningzoekenden mogen erin. De basisschool in Easterwierrum moest een jaar geleden om deze reden dicht. Het verlaten schoolgebouw gaat zeven appartementen huisvesten. Daarvoor is inmiddels een vergunning afgegeven. Dat meldt Omroep Friesland.

Dat de school vorig jaar haar deuren moest sluiten was jammer voor het dorp, zegt Liesbeth Speerstra, voorzitter van Dorpsbelang. Inwoners van Easterwierrum hebben er alles aan gedaan om de school open te houden. Maar dat lukte niet met nog maar 25 leerlingen.

150 jaar 

Ook dorpsbewoner Johan Boersma vindt het jammer dat de school moest sluiten. “De school bestond 150 jaar, dus we hadden eigenlijk nog een jubileum te vieren.”

Leefbaarheid 

In andere dorpen waar basisscholen de deuren sluiten, vinden de bewoners dat de leefbaarheid keldert omdat het steeds stiller wordt. Op het schoolplein van Easterwierrum groeit inmiddels het onkruid de spuigaten uit en er is al een raam ingegooid.

Boersma is blij dat er van de school geen grote villa wordt gemaakt. “Het is voor de jeugd heel mooi dat ze er zeven appartementen van maken. Op deze manier zijn er meer mensen mee geholpen.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • Basisonderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Vandaag om 13:12

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant