Docent middelbare school niet meer welkom na grensoverschrijdend gedrag
5 september 2024 om 08:53
< 1 min lezen

Docent middelbare school niet meer welkom na grensoverschrijdend gedrag

De docent werkte al een geruime tijd op de school. Hij wordt verdacht van digitaal grensoverschrijdend gedrag. Naar een leerling stuurde hij via zijn telefoon of computer ongewenste berichten. Wat daarin te lezen was is niet bekend gemaakt.

Ingelicht 

De school werd donderdag 29 augustus hierover geïnformeerd. Een ouder van de leerling in kwestie is vrijdag 30 augustus ingelicht. De docent werd vervolgens geconfronteerd met zijn eigen gedrag. Hij bekende meteen. Directeur van de school, Cor van Dalen, heeft toen direct de docent uit zijn functie gezet.

Andere leraren van de school kregen dinsdag 3 september te horen wat er precies speelde. Uiteindelijk zijn de lessen die dag gestaakt en leerlingen naar huis gestuurd omdat het nieuws nogal wat emotie met zich meebracht. De school heeft vervolgens alle ouders laten weten wat er in de wandelgangen speelt.

Een vertrouwenspersoon van de Onderwijsinspectie is op de hoogte van de zaak, zo zegt Van Dalen. Ook de politie weet ervan. Op school hebben verschillende ouders informatie gekregen over het ongewenste gedrag van de docent.

Klachtenregeling 

OSG Hugo de Groot heeft in de schoolgids staan dat er een klachtenregeling is als men last heeft van ongewenste intimiteiten.

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Sintermeertencollege schrapt schorsing docent wiens naaktbeelden rondgingen

    22 augustus 2025 om 11:58
    • Docenten

    Onderzoek naar onveilige werksfeer op Baarnsch Lyceum

    21 augustus 2025 om 11:49

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland