Hbo- en universiteitsstudenten Groningen voeren actie tegen bezuinigingen
24 september 2024 om 11:14
< 1 min lezen

Hbo- en universiteitsstudenten Groningen voeren actie tegen bezuinigingen

Veel studenten hebben dinsdag hun studiefinanciering overgemaakt gekregen. Zij zijn geschrokken van een verlaging van de basisbeurs van zo’n 160 euro. Dit is het gevolg van het stopzetten van de tijdelijke regeling waarbij uitwonende studenten dat bedrag maandelijks extra kregen. Ook komt er ondanks fel protest van studenten toch de langstudeerboete van 3.000 euro per jaar.

Studeren geblokkeerd voor eerstegeneratiestudenten

De Groninger Studentenbond (GSb) vreest ervoor dat studeren hierdoor veel minder toegankelijk wordt, met name voor eerstegeneratiestudenten. In plaats van studeren aantrekkelijker te maken voor deze groep studenten, wordt toegang tot een hogeschool of universiteit juist bemoeilijkt. “Studeren wordt nu zo duur dat deze groep een studie niet eens meer zal kunnen betalen. De regering maakt van hoger onderwijs zo juist een elitaire bubbel”, zegt voorzitter Jitske Wielers van de GSb.

Docenten RUG voeren ook actie

Docenten van de RUG zullen met de acties in Groningen meedoen, omdat zij bang zijn voor verschraling van het onderwijs. Ook sturen onderwijsorganisaties Organize the RUG en WOInActie afgevaardigden naar het landelijke studentenprotest op 18 oktober in Den Haag.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Studente vangt bot bij rechter: geen recht op steunfonds na verkeersongeluk

    Vandaag om 08:15
    • HBO

    Hogeschool Utrecht introduceert grotendeels online studieroute

    Vandaag om 08:10

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht