Studentencomplex Amsterdam in brand, tientallen mensen geëvacueerd
21 oktober 2024 om 10:42
< 1 min lezen

Studentencomplex Amsterdam in brand, tientallen mensen geëvacueerd

Door een brand in een studentencomplex in Amsterdam-Noord hebben enkele tientallen mensen hun woning zaterdagavond 19 oktober moeten verlaten. De brand aan de Kraanspoor werd snel geblust en er zijn geen gewonden gevallen, zo meldt een brandweerwoordvoerder.

De eerste melding van de brand kwam zaterdagavond rond 20.50 uur binnen. Volgens de woordvoerder zijn de mensen uit het gebouw gehaald vanwege de verspreiding van de rook. Ze worden tijdelijk opgevangen in een nabijgelegen brandweerkazerne.

Ventileren

De woordvoerder kon toen nog niets zeggen over de omvang van de schade aan het pand. De brandweer was volgens hem druk bezig met het ventileren van het gebouw. Zodra dat ventileren voltooid is, en alle schadelijke stoffen uit het pand verdwenen zijn, kan een deel van de tijdelijk opgevangen bewoners terugkeren naar hun woning, stelt hij. Voor een ander deel van de bewoners is nog niet duidelijk wanneer zij terug naar huis kunnen.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland