Onderwijsassistent gaat strijd aan tegen lerarentekort met verkort Pabo-traject
15 oktober 2024 om 08:50
< 1 min lezen

Onderwijsassistent gaat strijd aan tegen lerarentekort met verkort Pabo-traject

Door middel van omscholing en een verkort opleidingstraject worden nieuwe leraren verleid om te gaan werken op een school. Darren heeft inmiddels de Pabo afgerond en mag nu echt als meester aan de slag.

Deeltijdstudie 

Hij begon zijn carrière als leraar met de deeltijdstudie ‘Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (AdPEP). Onderwijsassistenten mogen deze opleiding volgen omdat de gemeente Almere subsidie ontvangt vanuit het Noodplan Lerarentekort.

Speciaal traject 

Hogeschool Windesheim heeft een speciaal traject bedacht om met een AdPEP-diploma de Pabo te volgen. Deze studie rond je dan in twee jaar af terwijl dat op andere hogescholen minstens 2,5 duurt.

Er zijn een aantal onderwijsassistenten die denken dat de Pabo erg zwaar is, stelt Paulien van den Burg, hoofddocent bij Windesheim. Maar het studeren gaat een stuk gemakkelijker als ze eerst de AdPEP hebben gevolgd.

Zo’n zeventig studenten hebben in drie jaar de route van Windesheim afgelegd. “We zijn een kleine hogeschool en dan is dit resultaat heel mooi”, zegt Van den Burg.

Logische eerste stap naar de Pabo

De AdPEP-route was een logische eerste stap naar de Pabo voor Darren. Hij weet niet eens zeker of hij wel leraar was geweest als hij deze kans niet had gekregen. Nieuwe leraren moeten volgens Darren dan ook hun hart volgen en met de schooldirecteur het gesprek aangaan als er twijfels zijn.

Darren mag zichzelf nu echt leraar noemen. Hij kreeg zijn diploma maandagavond 14 oktober van de Almeerse wethouder Maaike Veeningen. Als 5.000ste student studert hij af aan hogeschool Windesheim locatie Almere.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Sintermeertencollege schrapt schorsing docent wiens naaktbeelden rondgingen

    Gisteren om 11:58
    • Docenten

    Onderzoek naar onveilige werksfeer op Baarnsch Lyceum

    21 augustus 2025 om 11:49

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht