Mbo'ers maken met hun ouders geen afspraken over middelengebruik
30 januari 2025 om 09:50
< 1 min lezen

Mbo’ers maken met hun ouders geen afspraken over middelengebruik

Mbo-studenten hebben allemaal weleens met hun ouders gepraat over roken, alcoholgebruik en drugs. Over vapen wordt weinig gesproken, terwijl mbo-studenten tussen 2021 en 2023 steeds meer zijn gaan vapen.

Bijna alle ouders denken dat het schadelijk is voor jongeren om te roken, vapen, cannabis, XTC of lachgas te gebruiken. Alcohol drinken wordt als iets minder schadelijks gezien. En dat terwijl de hersenen van jongeren tot hun 25ste in ontwikkeling zijn.

NIX18-afspraak

Bij minderjarige mbo-studenten heeft 1 op de 7 ouders een NIX18-afspraak gemaakt. Zij mogen niet drinken en roken voordat ze 18 jaar zijn.

Invloed van ouders 

Ouders van mbo-studenten die meerderjarig zijn, denken dat ze weinig invloed kunnen uitoefenen op het gebruik van hun kind dan ouders van minderjarige mbo’ers.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Landelijk Platform Studentenhuisvesting uitgebreid met MBO Raad, JOBmbo en Vereniging Hogescholen

    Gisteren om 10:42
    • MBO

    Prestatiedruk door school of studie heeft gevolgen voor lichamelijke en geestelijke gezondheid jongeren

    Gisteren om 08:24

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland