Onderwijsminister Bruins komt regio’s tegemoet omtrent buitenlandse studenten
Internationale opleidingen in deze regio’s zouden, met een aanpassing in het wetsvoorstel, makkelijk een uitzondering kunnen aanvragen. Het aantal internationale studenten in Nederland moet minder, zo is te lezen in het regeerakkoord van de coalitiepartijen. Veel buitenlandse studenten volgen een opleiding in Limburg.
Onderwijsbegroting
Door buitenlandse studenten niet meer toe te laten zou er jaarlijks 293 miljoen euro bespaard kunnen worden. In de onderwijsbegroting is echter te lezen dat de coalitiepartijen met de oppositiepartijen hebben afgesproken om voor 125 miljoen euro te bezuinigen.
Internationale studenten
Het aantal internationale studenten hoeft dus niet omlaag. Opleidingsinstellingen in en rondom de grens- en krimpregio’s moeten nog wel kunnen aantonen waarom een studie in het Engels beter is voor de arbeidsmarkt, maar dat hoeft niet meer zo strikt als voorheen.
Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk