27 februari 2025 om 08:03
2 minuten lezen

Zo bewaar je de mooiste herinneringen aan de basisschool

Een blijvende herinnering

Veel kinderen vinden het leuk om een blijvende herinnering te hebben aan hun tijd op de basisschool. Steeds meer scholen pakken dan ook uit met een echt tijdschrift van My Glossy waarin alle leerlingen aan het woord komen over hun tijd op school. Foto’s worden opgezocht om de pagina’s mee op te sieren. Dat gaat anno de 21e eeuw natuurlijk een stuk makkelijker dan in de tijd dat foto’s nog werden gemaakt met fotorolletjes, waarna de afdrukken in schoenendozen op zolders belandden. Nu hebben zowel ouders als docenten die foto’s vaak snel paraat en kunnen ze probleemloos worden gebruikt voor een leuke glossy over de schooltijd van groep 8. In de glossy kunnen de lezers ze zien groeien van kleuter naar puber en dat is vaak een ware metamorfose.

Toekomstdromen

Het is ook leuk om in het afscheidsboek van groep 8 de leerlingen te vragen naar hun toekomstplannen. Sommige 12-jarigen weten al helemaal zeker wat ze later willen worden. Dierenarts, piloot, verpleegkundige of misschien net als juf Karin of meester Chris voor de klas staan om leerlingen hun kennis over te brengen. Vooral als zo’n afscheidsboek een paar decennia later bij een reünie nog eens wordt doorgebladerd is het leuk om te zien welke dromen zijn uitgekomen en wie uiteindelijk toch voor wat anders heeft gekozen. Dankzij de digitale techniek kun je nu een boek maken dat digitaal wordt gedrukt in plaats van dat er voor elke leerling een apart plakboek moet worden gemaakt.

Zo stel je een glossy samen

Maak eerst een globale opzet van de glossy en bepaal hoeveel ruimte elke leerling krijgt. De glossy moet natuurlijk een voorwoord krijgen van de leerkracht en misschien ook van de leerkrachten van andere groepen waar deze leerlingen ook in de klas hebben gezeten. Vervolgens een pagina per leerling, of eventueel twee leerlingen die een pagina delen. Afhankelijk van de beschikbare ruimte kunnen er foto’s bij de verhaaltjes over de kinderen worden geschreven. Het werkt vaak het beste om elke leerling een kort vragenlijstje te laten beantwoorden zodat alle teksten een beetje dezelfde structuur en lengte hebben. Sommige leerlingen kunnen zo een heel opstel schrijven, maar er zullen er ook zijn die het lastig vinden om zelf iets te schrijven met de titel: Mijn tijd op Basisschool De Springplank. Met een korte vragenlijst kan iedereen meedoen, of ze nu makkelijk schrijven of niet.

Relevante artikelen

Alles van van onze klanten
    • Van onze klanten

    Gepersonaliseerd leren in de praktijk. Hoe Praktijkschool De Einder werkt met Doen In

    Gisteren om 13:42
    • Van onze klanten

    Studiekosten slim geregeld: opties van beurs tot lening

    15 augustus 2025 om 09:00

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht