Universiteit Nijmegen krijgt voor verjaardag eigen Radboudbos
19 maart 2025 om 09:46
< 1 min lezen

Universiteit Nijmegen krijgt voor verjaardag eigen Radboudbos

De jarige Radboud Universiteit, opgericht in 1923, kreeg als verlaat verjaardagscadeau 1923 bomen. Op de honderdste verjaardag van de universiteit was de vergunning nog niet rond, maar dinsdag 18 maart mochten de boompjes eindelijk de grond in. Dat meldt Omroep Gelderland. 

De Radboud Universiteit werkte samen met het Radboudumc, de gemeente Nijmegen en natuurorganisatie Life Terra aan het bomenplantproject. In het Radboudbos komen 1923 bomen, maar in totaal worden er 3000 bomen extra in de stad Nijmegen geplant.

Graven en planten 

Er komen bomen in allerlei soorten en maten. Denk daarbij aan fruitbomen, maar ook bomen waar veel bloemen aan verschijnen. Studenten, medewerkers en oud-medewerkers van de Radboud Universiteit en het academisch ziekenhuis waren dinsdag 18 maart druk aan het graven en planten.

Een oud-medewerker van de letterenfaculteit geeft aan dit werk niet gewend te zijn, omdat hij eigenlijk altijd alleen maar op een stoel zit. “Ik wist eigenlijk niet waar ik aan begon.”

Eerste boompje 

Alexandra van Huffelen, de voorzitter van het college van bestuur van de Radboud Universiteit, plantte het eerste boompje. Daarna had ze de smaak te pakken en bleef ze gaten graven.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    Gisteren om 11:38
    • Universiteit

    Student vecht sanctie studentenvereniging aan wegens drugsgebruik

    9 september 2025 om 09:32

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht