InHolland Alkmaar maakt duurzame keuzes zichtbaar tijdens speciale dag
13 mei 2025 om 08:58
< 1 min lezen

InHolland Alkmaar maakt duurzame keuzes zichtbaar tijdens speciale dag

De focus? Duurzame mode, circulaire innovaties, inspirerende verhalen én bekende gezichten. Zo schuiven actrice en duurzaamheidsambassadeur Jennifer Hoffman, bekend van onder andere De Luizenmoeder, en Thami Schweichler, CEO van het United Repair Center, aan voor een panelgesprek onder leiding van student Juup Leis van de opleiding Creative Business.

Vintagemarkt 

De mode-industrie is, na olie, de meest vervuilende sector ter wereld. Studenten en medewerkers van Inholland vinden dat dat anders moet. Daarom toveren ze de binnentuin van de hogeschool om tot een bruisende vintagemarkt waar studenten, collega’s en externe partners tweedehands kleding en accessoires verkopen – of juist scoren. Voor slechts vijf euro huur je je eigen kraam. De overgebleven kleding gaat naar Terre des Hommes Alkmaar.

Paneltalk met Jennifer Hoffman en Thami Schweichler 

Naast de markt is er een inspirerend programma met onder andere Jennifer Hoffman en Thami Schweichler. Zij gaan om 10.30 uur in gesprek tijdens een paneltalk onder leiding van student Creative Business Juup Leis.

Ook lokale ondernemers krijgen een podium. Björn Mulder van het bekroonde schoenenmerk De Mulders wijst op de kloof tussen milieubewustzijn en koopgedrag: “80 procent zegt het milieu belangrijk te vinden, maar slechts 1,3 procent houdt daar rekening mee bij het kopen. Jongeren moeten leren dat duurzaamheid in hun keuzes zit.”

Momenteel wordt 0 procent van de schoenen uit textielbakken gerecycled. 90 procent belandt in ontwikkelingslanden en wordt vaak verbrand. Daarom plaatste Mulder recyclebakken in hun Alkmaarse winkel: zo kan in samenwerking met de Recyclefabriek 99 procent van elke schoen worden hergebruikt.

Duurzame inspiratie 

Hogeschool Inholland Alkmaar opent 20 mei om 10.00 uur haar deuren voor een dag vol duurzame inspiratie. Geniet van goede koffie met bonen van biologische plantages, koekjes van Eigen Deeg, gezellige kraampjes, een student-photobooth én livemuziek van studenten van de opleiding Muziek. Singer-songwriter Pampel zorgt voor akoestische Nederlandstalige pop, en The Perculators brengen relaxte instrumentale surf/soul/rock. Ondertussen zijn er volop kansen om in gesprek te gaan met studenten, lectoren, BN’ers en duurzame ondernemers.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Sterke daling van particuliere studentenkamers in Amsterdam

    Gisteren om 09:30
    • HBO

    Amsterdamse universiteiten sluiten politieke jongerenorganisaties uit tijdens introductieweek

    19 augustus 2025 om 10:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht